Батькам

 

        Інтернет-ресурси для батьків 

 

 

 Дитина йде до школи. Радощі й турботи

Як допомогти дитині адаптуватися до школи

 
Корисні поради батькам першокласника

 
Підготовка до школи: абетка для батьків

 
Здоров'я першокласника

 
Харчування першокласника 

Як стати батьками читаючої дитини


  • Подавайте дитині приклад, читаючи книги, газети та журнали.
  • Батьки дуже засмучуються, якщо їх дитина не любить книжки і не хоче читати, але при цьому не здогадуються, що причина цього криється в них самих.
  • Читайте з дитиною щодня.
  • Добра традиція - читання вголос залишає спогади на все життя. Читайте один одному по черзі. Читайте дитині перед сном.
  • Вибирайте для читання книги, які цікаві дитині, а не Вам .
  • Читайте книги, що описують ситуації, які зустрічаються в його житті - наприклад, книжка про природу буде сприйнята на «ура», якщо дитина перед цим побував у лісі.
  • Оточуйте дитини книгами .
  • Якщо дитина живе в оточенні книг, вони стають обов'язковою частиною його життя. Підпишіть дитину на дитячий журнал - він повинен звикнути, що щомісяця отримуватиме чудовий подарунок, оскільки читання приносить задоволення .
  • Читайте повільно і голосно .
  • Не поспішайте, додайте драматичності і виразності Вашому голосу . Задавайте питання про прочитане . Робіть паузи в читанні, щоб дитина могла запитати вас про незрозумілі місцях і обдумати прочитане.
  • Читайте книги знову і знову.
  • Діти люблять перечитувати улюблені історії, тому що вони знають, що станеться з героями далі . Ви можете записати своє читання на магнітофон, щоб дитина могла прослухати улюблену книжку тоді, коли він цього захоче.
  • Не тисніть на дитину.
  • Дитина іноді може не хотіти читати. Не змушуйте його робити це - читання має бути задоволенням, а не обов'язком.
  • Дозволяйте дитині самій вибирати книги в магазині або бібліотеці.
  • Показуйте свою зацікавленість .
  • Обов'язково слухайте, як дитина читає сама, вона повинна відчувати інтерес старших . Якщо дитина захопилося якоюсь темою ( пригоди , книги про тварин тощо) або автором, запропонуйте йому потрібну літературу.

 

 Батькам про дитяче читання

Читач, що не вміє читати

(поради бібліотекарів батькам з виховання юного читача)
Психологи стверджують, що книжки потрібні дитині вже з раннього віку, адже вони :
- допомагають встановленню особливого зв'язку між дитиною та батьками;
- допомагають пізнавати мистецтво слова та живопису, завдяки ілюстраціям;
- розвивають навички слухання;
- допомагають підготувати дитину до процесу навчання;
- розвивають кругозір та емоційну сферу;
- допомагають розвитку уявлення;
- приносять дитині задоволення.
Тож, коли треба починати читати дитині книжки? Відповідь однозначна: з перших років життя! І чим раніше ви почнете це робити, тим краще. Читаючи малюку, ви нібито розширюєте його світ, допомагаєте йому отримувати задоволення від читання, поповнюєте запас його знань, поки що дуже невеликий.
Малюкам дуже подобається читання разом з батьками. Читаючи з дитиною постійно, ви обов’язково помітите, які книжки їй подобаються найбільше, які вона краще розуміє. Звертайтесь по допомогу до бібліотек та бібліотекаря у виборі книг. Адже, саме у дитячій бібліотеці є книги для будь-якого віку та рівня розвитку дитини. Крім того, професіоналам легше знайти потрібні книги, ніж вам.
Не вважайте, що всі необхідні вашій дитині книжки є у вас дома - це помилка багатьох читаючих батьків, і вона не тільки в тому, що домашні бібліотеки не можуть бути різноманітніше за публічні. Вашу дитину може просто надихнути приклад інших дітей – читачів бібліотеки . Інші читачі і інші книги ніби передають естафету вашій дитині. Відвідування дитячої бібліотеки допомагають малюку звикнути до різноманіття книжок, до читацької поведінки дітей та дорослих і обов’язково стане у нагоді в подальшому житті, навчанні, підготує до школи. Світ книги та бібліотеки не буде для дитини невідомою країною, він стане для неї життєвою необхідністю.

Якщо дитина не любить читати.

Комп'ютер, телевізор, мобільний телефон, DVD – все це є майже в кожному домі. А чи багато у Вас книжок? Не просто паперових виробів у привабливих обкладинках, а саме Книжок з великої літери. Тих книжок, які читали Ваші батьки, читаєте Ви, читатимуть Ваші діти? Чи любите Ви читати? Чи знаєте, які книжки читає Ваша дитина? Чи читає вона взагалі? Поміркуйте над цими питаннями і, ми впевнені, що Ви погодитесь з тим, що дитину привчати до читання необхідно саме у молодшому віці, коли вона тільки готується до школи.
Тому радимо Вам: знайдіть хоча б годину на місяць і прийдіть разом з сином чи донечкою до найближчої дитячої бібліотеки.
Ви будете приємно здивовані розмаїттям дитячих книжок та журналів, особливою бібліотечною атмосферою, доброзичливістю наших працівників.
Підійдіть до книжкових полиць і покажіть дитині книжки, які Ви читали в дитинстві, розкажіть чому вони Вам запам'яталися, перегляньте разом дитячі журнали, ознайомтеся з виставками дитячих робіт, літературою з книжкових виставок.
Нехай дитина самостійно, або за Вашою порадою, обере собі книжечку для читання вдома. Потім разом обговоріть прочитане. Може, маленький читач захоче намалювати відгук на книгу.
Зробіть Ваші відвідини дитячої бібліотеки доброю традицією. Звичайно, можна було б придбати книги в магазині або на розкладках. Але тільки в бібліотеці можна:
- знайти літературу минулих років видання, яка більше не
перевидавалися; - отримати фахову консультацію з питань дитячого читання; - взяти участь у масових заходах для дітей;
І головне: всі наші послуги абсолютно безкоштовні.
Приходьте до нас! Ми допоможемо вашій дитині прищепити любов до читання та книги.
Тож, до зустрічі!

Дети полюбят читать! 3 совета от Валери Тонг Куонг

Писательница и мать троих детей сформулировала простые правила дружбы ребёнка и книги.
2 ноября 2015 г.

Чтение как единственная причина не ложиться спать, неограниченный кредит на книги и принцип «дочитай до пятидесяти». Писательница Валери Тонг Куонг сделала из троих детей запойных читателей. ReadRate вспоминает её советы в дни школьных каникул.
Недавно в Москву с презентацией новой книги «Мастерская чудес» приезжала француженка Валери Тонг Куонг. На творческой встрече речь шла не только о книгах самой писательницы, но и о любимой Тонг Куонг классической русской литературе, музыке и, конечно же, о детях. Их у очаровательной Валери трое, и все как один очень любят читать. «Как вам это удалось?» – спросили читатели. И вот что посоветовала француженка.
1. Чтение – единственная причина не ложиться спать
Вообще я достаточно принципиальная мать и придерживаюсь многих правил. В том числе распорядка дня. Но если дети читают книгу, время отхода ко сну может быть сдвинуто. И это единственная уважительная причина.
2. Дочитай до пятидесяти, а потом можешь бросить
Я никогда не заставляю своих детей дочитывать книги до конца, если они им не нравятся. Я не хочу, чтобы они читали «программные произведения» только потому, что это нужно. Но я всегда советую детям не делать слишком поспешных выводов и дочитать хотя бы до 50-й страницы. Я писатель и знаю, что во множестве книг сюжет не развивается с первого предложения, он затягивает постепенно. Если же и после 50-й страницы по-прежнему неинтересно, книгу можно откладывать.
3. Неограниченный кредит на книги
Книги – единственное, на что у моих детей неограниченный кредит. Игрушки, одежда, украшения, гаджеты – всё это имеет пределы. Но когда дети заходят в книжный магазин, они знают: здесь можно брать всё, что хочется. 



Рекомендації батькам "                                 Допоможіть дитині полюбити читати"

Памятка родителям "Если обижают ребенка"

Памятка "Азбука безопасности для родителей"

Пам`ятка Як вибрати книжку. 

Пам`ятка "Навіщо дітям Інтернет" 

 

 Найголовніша порада.
Любіть дитину з усіма її недоліками, не бійтеся визнати і свою недосконалість. А ще навчіть її просто бути щасливою, демонструючи своє життєве кредо: "Хочеш бути щасливим - так будь ним!". Підліткову психіку іноді називають періодом гормональної дурості. Пошук і становлення свого "Я" - це вивільнення від впливу дорослих і спілкування з однолітками. У сім'ях, де панує повага, де кожен має право голосу, знає свої права і обов'язки, реакції емансипації проходять більш м'яко і породжують менше конфліктів.
  



Немає коментарів:

Дописати коментар